W polskim sektorze publicznym, czyli wszystkich instytucjach finansowanych z pieniędzy publicznych, takich jak ministerstwa i podległe im organy, różnego typu urzędy i jednostki samorządowe oraz służby, wykorzystywane są własne lub użytkowane w ramach długoterminowego wynajmu samochody służbowe. Dysponowanie rozbudowaną flotą aut służbowych w sektorze publicznym jest konieczne do jej prawidłowego funkcjonowania, lecz jednocześnie łączy się niestety z wysokimi kosztami jej utrzymania oraz eksploatacji, co przy ograniczonym budżecie może stanowić nie lada wyzwanie.

Z pomocą managerom odpowiedzialnym za zarządzanie flotą samochodów przychodzą rozwiązania firmy TomTom Telematics. Dzięki nim, fleet managerowie uzyskają pełną kontrolę nad podległymi im zasobami oraz będą w stanie znacząco obniżyć koszty.

Lokalizacja GPS ułatwia pracę kierowcom

Wykorzystująca lokalizację GPS platforma WEBFLEET pozwala kierowcom w szybkim docieraniu do klientów. Dzięki urządzeniu PRO Driver Terminal kierowcy otrzymują aktualne informacje na temat bieżącej sytuacji na drogach. Pozawala to im wybierać najbardziej korzystne trasy przejazdów, omijające zakorkowane ulice, a tym samym oszczędzić czas i paliwo, które straciliby stojąc w korku. Monitoring samochodów służbowych pozwala także na wcześniejsze sygnalizowanie klientom informacji o stanie realizacji zlecenia i o ewentualnych opóźnieniach. Kierowcy korzystając z platformy WEBFLEET zaoszczędzają również czas potrzebny na załatwianie formalności administracyjnych związanych z osobistym raportowaniem swojej pracy. Dzięki systemom telematycznym kolekcjonowane dane automatycznie są wysyłane do biura w postaci czytelnych raportów.

Niższe koszty utrzymania i zużycie samochodów dzięki lokalizacji GPS

Dzięki pozyskiwanym przez rozwiązanie firmy TomTom Telematics danym dotyczącym przemierzanych tras oraz spalania, manager floty może z łatwością wskazać tych z kierowców, których styl jazdy generuje największe koszty. W ten sposób można skierować niektórych pracowników na kursy doszkalające z eco-driving. Eko-jazda jest techniką prowadzenia auta, która ma na celu redukcję zbędnych kosztów, takich jak paliwo i eksploatacja pojazdu. Zastosowanie się do zasad eco-drivingu wspiera też ochronę środowiska, poprzez niższą emisję spalin. Ponadto, prowadzenie auta według wytycznych eko-jazdy minimalizuje ryzyko otrzymania mandatu karnego, kolizji drogowej, czy wreszcie prowadzi do uzyskania niższych stawek ubezpieczeniowych. Dane zapisywane przez systemy telematyczne – takie jak lokalizacja kierowców, czas pracy spędzony za kierownicą, odbyte postoje oraz czas spędzony na spotkaniach z klientami mogą być wykorzystywane również, jako dowód na spełnianie wymogów branżowych.

Źródło: Tom Tom – Monitoring pojazdów

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ