W jaki sposób odpalić auto za pomocą kabli rozruchowych?

Bardzo często podczas użytkowania samochodu bardzo wielu kierowców zapomina, jak ważnym elementem naszego pojazdu jest akumulator. Kiedy nie jest w pełni naładowany, może okazać się, iż zwłaszcza zimową porą nasz samochód nie odpali. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem jest korzystanie ze specjalnych kabli rozruchowych.

Warto pamiętać, iż zgodnie z popularnym przysłowiem „lepiej jest zapobiegać, niż leczyć”. Z tego powodu powinniśmy przede wszystkim przed sezonem zimowym dokładnie skontrolować stan naszego akumulatora. Warto sprawdzić za pomocą specjalnego miernika, jaki ma poziom napięcia. Także bardzo istotne jest dokładne sprawdzenie, czy klemy oraz bieguny nie są pokryte nagarem. Jeżeli tak jest, powinniśmy je dokładnie oczyścić. Warto także zabezpieczyć je specjalną wazeliną techniczną.

Jak już wcześniej wspomniano, jeżeli nasz silnik nie chce odpalić, powinniśmy użyć specjalnych kabli rozruchowych. Jednak aby możliwe było odpalenie silnika, powinniśmy przymocować je do akumulatora innego auta. Warto wiedzieć, iż zestaw takich kabli możemy zakupić już za kilkanaście złotych. Dostępne są w wielu marketach, jak również na stacjach benzynowych. Warto pamiętać, iż im grubsze są kable, tym więcej prądu są w stanie przewodzić. Jednak obecnie producenci często oszukują kierowców, decydując się na produkcję grubych kabli, a przewód w rzeczywistości może okazać się cienki. Warto dokładnie to sprawdzić przed zakupem.

Podczas odpalania auta za pomocą takich kabli powinniśmy pamiętać, aby odległość naszego pojazdu od pojazdu drugiej osoby była jak najmniejsza. Warto wiedzieć, iż należy podłączyć kable według następującego schematu. Czerwony kabel łączony jest z plusem, z kolei czarny kabel z minusem.

Coraz więcej osób ma kłopot z odpaleniem swojego pojazdu, zwłaszcza w sezonie zimowym. Z tego powodu powinniśmy pamiętać o okresowej kontroli naszego akumulatora. Jednak jeśli już nasz pojazd nie chce odpalić, a w pobliżu znajduje się drugie auto, warto skorzystać ze specjalnych kabli rozruchowych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ