Kontrola paliwa

Paliwo to główny koszt przedsiębiorcy, gdy wysyła on swoich przedstawicieli handlowych lub dyrektorów w delegacje do klientów, na szkolenia lub w celach negocjacyjnych. Oczywiście im więcej kosztów, tym teoretycznie lepiej, ponieważ możemy odliczyć je od przychodów, obniżając przy tym koszt podatku VAT. Wielu pracowników jednak nadużywa zaufania swoich szefów, eksploatując samochody i maszyny firmowe do celów prywatnych. Oczywiście, jeśli są to drobne trasy, np. powrót z pracy i pojechanie na zakupy do pobliskiego marketu, nie powinno być z tym większego problemu. Pojawia się on jednak w sytuacji, gdy pracownik korzysta z firmowego auta w trakcie weekendowego wyjazdu z bliskimi za miasto, na Mazury, nad morze lub inne zbiorniki wodne oddalone o kilkadziesiąt kilometrów.

Co można z tym zrobić? Kontrola paliwa powinna rozwiązać ten kłopot w sposób natychmiastowy. Na czym to polega? Sprawdź już teraz i przekonaj się, że technologia zapewnia Ci dostęp do wspaniałych możliwości, z których pomocą wyeliminujesz wszystkie próby oszustwa lub nadużyć.

Jak to działa?

Zasada jest bardzo prosta. Kontrola paliwa to układ oparty na kilku czujnikach, które usytuowane zostały między innymi w baku, silniku i układzie wydechowym. Dlaczego? Ponieważ system dzięki temu rejestruję dane dotyczące tego, ile paliwa zostało wlane do baku podczas tankowania (dzięki temu porównasz informacje z faktur ze stanem faktycznym), spalania (np. co ma ogromny wpływ na budżet firmy podczas mrozów lub gdy pracownik ma zbyt ciężką nogę) i stanu pojazdu. W końcu może się wydarzyć sytuacja, że auto zacznie więcej palić ze względu na usterki techniczne, o których nie wiadomo na pierwszy rzut oka. Kontrola paliwa jest zatem bardzo miarodajnym narzędziem, które warto wykorzystywać w swojej firmie.

Ile możesz zaoszczędzić?

Ile dodatkowych oszczędności jest w stanie zaoferować Ci kontrola paliwa do firmowego budżetu? Ciężko odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ każdy przedsiębiorca powie, że jego zespół jest nieskazitelny, a pojazdy są w stanie doskonałym, więc to zbędny wydatek. Otóż kontrola paliwa to inwestycja w przyszłość. Przekonaj się o tym na własne oczy i sprawdź nasze statystyczne wyliczenia.

Małe firmy przy ilości 2-3 samochody mogą zaoszczędzić dodatkowo nawet 10-15 tys. złotych rocznie na samym paliwie. Dodatkowo należy doliczyć do tego koszty części eksploatacyjnych. Średnio przyjmuje się, że jeden samochód to ok. 5 tys. złotych rocznie do firmowego budżetu. Pomyśl, że te środki możesz przeznaczyć na marketing.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ